Тема: Редагування
деформованого тексту.
Мета:
вчити учнів працювати з
деформованим текстом; пояснити прийоми
копіювання та переміщення
фрагментів тексту; познайомити учнів з командами «копіювати», «вирізати»,
«вставити» та їх графічним
позначенням на панелях
інструментів; розвивати інформаційну
цікавість, логічне
мислення; виховувати любов до природи.
Тип уроку: урок – вікторина.
Обладнання : комп’ютери Pentium, програма Word Pad, текстові документи з завданнями мультимедійна дошка,
проектор.
Наочність: девіз уроку, зображення
комбінацій клавіш, медалі.
Девіз уроку: « Через гру та творчість
до пізнання!»
План
І.Організаційний момент
ІІ.актуалізаціяопорних
знань
1.. Повторення вивченого
матеріалу.
2. Повторення виконання
команд.
3. Повторення правил
роботи з клавіатурою
ІІІ. Практична робота.
1.Вправляннят в наборі
тексту.
2.Вправляння в
редагуванні тексту.
3.Вправляння в
перетягуванні тексту.
4.Впраляння в копіюванні
тексту.
5. Вправляння в
вставці тексту.
6. Вправляння в перекладі
тексту.
ІV. Підсумок.
Хід уроку
І.Організаційний момент
—
Доброго дня! Мене звати Валентина Петрівна і сьогодні
урок інформатики проведу у вас я.
—
Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок – змагання.
Тому, зараз ми поділимося на команди. Ті, хто сидить ліворуч – це перша команда, а ті, хто праворуч –
друга команда.
—
Та яке змагання
без журі? Оцінити ваші вміння, знання та практичні навички л юб'язно погодилися:____________.
І конкурс «Представлення команд»
—
У першому конкурсі вам потрібно придумати назву команди та
девіз, а також обрати капітана. Щоб
вам не було складно, вам будуть
допомагати мудрі порадники: Ірина та
Вікторія.
—
На виконання завдання у вас є 2 хвилини.
—
Отож, розпочали!
ІІ.Актуалізаціяопорних
знань
1.. Повторення вивченого
матеріалу.
ІІ конкурс «Розминка»
—
Наступний
конкурс називається «Розминка». Вам потрібно по черзі задавати команді – противнику
запитання по минулій темі. За кожну
правильну відповідь ви отримаєте 1 бал. Розпочне команда 2.
Список орієнтованих
питань
- Як розташувати текст по центрі?
- Як зробити абзац?
- Що таке “режим вставки”?
- Що таке “режим заміни”?
- Що таке “редагування тексту”?
- Як можуть бути розташовані тексти?
- Що означають кнопки Ж К Ч?
- Що таке текст
- А що ж таке текстовий редактор?
- Навіщо на клавіатурі клавіша пропуск?
- Для чого використовують клавішу Shift?
-Для
чого призначена клавіша BackSpase?
- Для чого призначена клавіша Delete?
- Скільки клавіш є на
клавіатурі?
2. Повторення виконання
команд.
ІІІ конкурс « Послухай та запам’ятай»
—
Для того. Щоб виконати наступні завдання, нам потрібно
пригадати як виконуються такі операції, як копіювання, вставка, переміщення.
—
Можливо хтось знає, як виконувати дані операції?
—
Кожна з даних команд має своє графічне позначення
(значок), яке ми можемо побачити на панелі інструментів редактора Word Pad. Подивіться на
дошку і побачите, який вигляд мають значки цих команд. (Додаток 2).
—
Спочатку нам потрібно виділити текст. Це можна зробити за
допомогою миші. Для цього ми ставимо курсор перед потрібним текстом натискаємо
праву клавішу миші і не відпускаючи протягуємо до кінця слова.
—
Є ще один спосіб
виділити слово. Для цього ми ставимо курсор перед потрібним словом,
натискаємо клавішу Shift, і за допомогою клавіш зі стрілками виділяємо потрібне
слово.
—
Операція копіювання здійснюється також кількома
способами.
1. Виділяємо слово,
викликаємо контекстне меню та обираємо команду копіювати. Для того, щоб
вставити це слово, ми ставимо курсор в потрібне місце, викликаємо контекстне
меню і обираємо команду вставити.
2. Є ще один спосіб.
Спочатку ми виділяємо слово, а потім натискаємо комбінацію клавіш на клавіатурі
Ctrl + C. Для того, щоб вставити
слово, ми ставимо курсор на потрібне місце і натискаємо комбінацію з клавіш Ctrl+ V.
3. Операцію вирізати
можна здійснити також двома способами. Перший спосіб – за допомогою
контекстного меню. А другий спосіб – за
допомогою комбінації клавіш. Для того, щоб вирізати текст ми виділяємо його, а
потім натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + X. А для того щоб ставити текст натискаємо вже
знайому комбінацію Ctrl + V.
4. Є ще один спосіб
переміщення тексту. Ми виділяємо потрібне слово і за допомогою миші перетягуємо
слово в потрібне місце.
—
Отож, хто назве всі способи копіювання та переміщення
об'єкта, отримає 2 бали для команди.
—
То в чому полягає ефективність використання різних
способів копіювання, переміщення тексту?
3. Повторення правид\л
рботи з клавіатурою
IV конкурс «Пригадай,
запам’ятай»
—
Отож, наступний конкурс. Команди по черзі мають називати
правила роботи з клавіатурою. За кожне правило команда отримує 1 бал.
- Не торкайся клавіатури брудними руками !
- Не принось до клавіатури їжу та напої !
- Руки повинні бути сухими !
- Не натискай невідомі тобі клавіші без дозволу вчителя !
- На клавіші натискай легенько !
- Не натискай без потреби декілька клавіш !
- Не стукай по клавіатурі !
- Не опирайся на клавіатуру ліктями !
- Не клади на клавіатуру свої речі !
ПРАКТИЧНА РОБОТА
1.Вправляннят в наборі
тексту.
V конкурс «Розминка для
пальчиків»
—
Для виконання наступних завдань нам потрібно сісти за
комп’ютери. Перша команда сідає за комп’ютери, а друга буде сидіти за партами і
працювати за ноутбуками.
—
Перше завдання: я
буду читати загадки пов’язані з інформатикою, а ви маєте вводити відповіді на
комп’ютері.
—
За кожну правильну
відповідь команда отримає 1 бал.
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас
зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
(комп’ютер )
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає!
(Монітор)
Скромний сірий колобок
Довгий, тонкий проводок
Зверху на коробці
Дві великі кнопки
В тебе є хороша книжка,
А в комп'ютера є
......(мишка).
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і
готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям
фізкультура
І це все –
......(клавіатура).
В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його
.....(системним)
І комп'ютери порою
Розмовляють між собою
А для цього їм потрібна
Річ відома не усім
До телефону підключай
І повідомлення приймай,
Адже мову ми ведем
Про зв'язок через
.....(модем)
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче
спринтер
Відгадайте, що це
...(принтер)
На ній записані програми
І для тата і для мами
В упаковці як конфета
Швидко крутиться
......(дискета).
—
Отож, зараз журі перевірять ваші відповіді і порахують
бали.
2.Вправляння в
редагуванні тексту.
VІ конкурс «Знайди та виправ»
—
У цьому конкурсі вам потрібно виправити помилки у тексті.
Та команда, що виконає завдання першою отримає 5 балів.
україна, Мама, марійка,
сарни, Вулиця широка, мгазин «вопак»,
тітонка тетяна, РІвненСка облаСт, рвічка Дніпро, Чгорне млоре.
3.Вправляння в
перетягуванні тексту.
VІІ конкурс «Путанина»
—
Рядки віршика
переплутали місцями. Розташуйте їх у правильному порядку. Хто виконає завдання
першим отримає 7 балів.
У середу я гуляю.
У п’ятницю на роботу
А в неділю вже без краю
У вівторок ледарюю.
У четвер свята справляю.
Не роблю як і в суботу.
В понеділок не працюю.
Цілий день відпочиваю.
Та пара, яка перша
виконає завдання принесе команді 5 балів.
Веселка в бурульці
1. Юрко стоїть
затамувавши подих від здивування. Гарна бурулька, мов веселка, переливається
кольорами.
2. На даху біля бурульки
сидять горобці та цвірінькають. Вони теж милуються бурулькою - веселкою.
3. Удень почав танути
сніг, закрапало з дахів. А вночі знов підморозило.
4. Вийшов з хати Юрко і
побачив велику крижану бурульку. Вона звисала з даху. Зійшло сонце, і бурулька
заграла різнобарвними вогниками: синім, рожевим,
червоним.
4.Впраляння в копіюванні
тексту.
VІІІ конкурс «Доповни казку»
— Використовуйте операцію
копіювання. Хто перший справиться з завданням отримає 5 балів для команди.
Дуже давно були собі дід
та баба.
Одного разу дід попросив
… спекти колобка.
…. погодилася.
… намела муки і спекла ….
.
… положила … на
підвіконні, щоб той охолов.
Колобок втік.
Першим … побачив заєць.
Потім … зустрів вовк.
Наступним … зустрів
ведмідь.
А останньою … побачила
лисиця.
ІХ конкурс «Скопіюй»
—
Після кожної цифри 5 потрібно вставити слово «МАМА» за
допомогою операцій копіювання та вставки.
3 4 5 8 2 9 5 0 5 98 54 8 23 5 8 2 1 5 7 67 43 56 98 56 98 75 2 5 5
За виконання завдання команда отримає 4 бали.
Х конкурс «Створи
список»
—
Вам дано перелік фруктів і овочів. Потрібно створити
список з фруктів та з овочів. Використовуйте операцію перетягування. За
виконання завдання команда отримає 5 балів.
Картопля, яблуко, ананас, буряк, ківі, морква,
цибуля, помідор, груша, вишня, абрикос,
апельсин, банан, мандарин, горох, квасоля.
|
||||
|
||||
—
Створіть список з 6 імен Оксана та 7 імен Ігор. За
виконання завдання команда отримає 5 балів.
—
|
|
||||
4. Вправляння в
вставці тексту.
ХІ конкурс «Слова з довідки»
—
Використовуючи слова з довідки та операцію переміщення,
доповніть прислів’я. За виконання цього завдання команда отримає 6 балів.
|
… вчить як на світі жить.
Без … і калини нема України.
Бджола … , а й та працює.
… усьому голова.
Що посієш, те й … .
Чесне … роби сміло.
5. Вправляння в перекладі
тексту.
ХІІ конкурс «Переклади»
—
Це завдання потребує пригадати попередню тему . Вам
потрібно перекласти текст з англійської мови на українську. У рамці є переклад
слів. Використовуйте операцію перетягування.
|
Cat
Dog
Small
Big
Doll
Boy
Dress
Car
Book
Pen
Beautiful
Nice
Hot
To run
To sit
Stand up
—
За виконання завдання команда отримає 4 бали.
ХІІІ
конкурс «Заключний»
Виконання тесту та підрахування балів.
— Журі вже порахували бали
і готові оголосити команду – переможця. Отож, сьогодні у конкурсі перемогла
команда ….