12 груд. 2018 р.

Конспект урок трудового навчання ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Проект 3:Головний убір. Умовні позначення петель на схемах. Щільність в’язання розрахунок кількості петель і рядів. Визначення щільності в’язання. Вправи з вив’язування користуючись умовними позначеннями.


ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Проект 3:Головний убір. Умовні позначення петель на схемах. Щільність в’язання розрахунок кількості петель і рядів. Визначення щільності в’язання. Вправи з вив’язування користуючись умовними позначеннями.
ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ:  Теоретичні відомості: Умовні позначення петель на схемах. Практична робота Вязання зразка ризинки 1х1 для головного убора.
МЕТА ЗАНЯТТЯ:
1.Навчальна ознайомити учнів з новими прийомами роботи спицями; навчити вив’язувати декілька видів резинок, користуючись умовними позначеннями; навчити розраховувати щільність в’язання;
2. Виховна виховувати посидючість, старанність, відповідальність,  культуру праці, бережливість, працелюбність, дбайливість, охайність та інші якості сучасного працівника; сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу і нахилів учнів;
3.Розвивальна розвивати естетичні відчуття, координацію рухів рук, культуру організації  праці; сприяти розвитку сенсорної сфери учнів (розвиток окоміру, орієнтування у просторі, точності та тонкості розрізнення кольорів, форми); сприяти розвитку в учнів творчих, технічних, загальних і спеціальних здібностей;
4. Профорієнтаційна ознайомлювати учнів з професією в’язальниці.

1 груд. 2018 р.

Конспект уроку 5 клас Урок №13. Критичне оцінювання інформації, отриманої з Інтернету.


Урок №13. Критичне оцінювання інформації, отриманої з Інтернету.
Цілі:
·        навчальна: навчити критично оцінювати інформацію, отриману з Інтернету;
·        розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
·        виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
·        засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Google Chrome
Хід уроку
І. Організаційний етап
·        Привітання з класом
Доброго дня, діти.
·        Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми навчимось критично оцінювати інформацію, отриману з Інтернету.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
В мережі дуже і дуже багато інформації, і кожного дня вона збільшується. В міру неможливості контролювати наплив інформації багато є неякісної та не перевіреної. Тому на сьогоднішньому ми маємо 
Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
·        Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд3)
1.     Що таке авторське право?
2.     Чи правильне твердження, що інформація в мережі вся корисна?
3.     Які небезпеки можуть очікувати нас в мережі?
IV. Вивчення нового матеріалу
Слайд4.  Мережа Інтернет - це неосяжне джерело ресурсів та нажаль дуже небезпечне джерело. В мережі завдяки швидкості напливу інформації та вільності її розповсюдження багато даних є не перевірені, не якісні, що в наслідок чого не надійні.
Слайд5. До частих помилок є граматичні, фактично неточні матеріали та спотворені.
Слайд6. Чому так стається? Із-за вільності викладу та доступності в розміщенні матеріалів більшість даних просто відображають думку автора, його ставлення до проблеми. Для більш емоційної подачі даних часто додумують різні «доповнення» до фактів, щоб інформація стала більш захопливою, емоційною та краще запам’ятовувалась. Автор блогу бажає, щоб з його думками ознайомилась більша кількість людей, щоб один одному розповідали його блок. В результаті людина прислідує не донесення фактів, розширення власної слави та монетизації свого сайту чи відео блогу. Чим більше людей даного блогера відвідують тим більше він заробить. Звичайно є люди, які якісно старають донести факти. І буває дуже складно сказати до якого типу відноситься та чи інша людина, сайт, компанія.
Слайд7. Оцінку даних потрібно поділити на 2 етапи:
1.     Критичне оцінювання матеріалу (повне, змістовне, незалежне)
2.     Аналіз джерела розповсюдження (популярний довірений сайт, чи тільки створений блог)
Слайд8-14. Критерії оцінювання матеріалів з Інтернету наступні (просто для себе потрібно дати відповіді на питання, щоб зробити висновок):
1.     Зміст сайту
·        Для кого призначений даний сайт?
·        Яка мета Інтернет-сторінки?
·        Яку інформацію вона містить?
·        Наскільки повна і достовірна інформація на сайті? – потрібен аналіз з інших джерел
·        Яка цінність даного джерела в порівнянні з іншими джерелами по даній темі?
·        Які інші джерела (друковані та електронні) доступні по даній темі?
·        Коли був створений сайт або документ?
·        Наскільки повно інформація на сайті висвітлює обговорюване питання?
·        Який критерій відбору посилань на інші Інтернет-ресурси, представлені на сайті?
·        Чи дозволяє інформація сайтів, на які виводять посилання, створити цілісне враження по досліджуваному питанню?
·        Чи є доступ до мультимедійних ресурсів?
·        Наскільки доступна за манерою викладу інформація, розміщена на цьому сайті?
·        У чому цінність інформації даного сайту?
2.     Джерело і дані
·        Хто є автором даного сайту?
·        Наскільки авторитетні розробник або групи розробників даного сайту?
·        Наскільки розробники володіють інформацією з даної проблеми?
·        Хто є спонсором даного сайту (якщо такі є)?
·        Коли сайт був розроблений?
·        Коли виконувалося останнє оновлення сайту?
·        Наскільки свіжими є посилання?
·        Чи є не працюючі посилання?
·        Чи є контактна інформація для зв'язку з розробником сайту?
3.     Структура сайту
·        Чи присутній творчий елемент в створенні сайту?
·        Чи є прямі посилання з пошукових систем?
·        Чи не перенасичений чи сайт відео та рекламою?
Цікаво знати
Слайд15. RIPTIDE – новий та вдосконалений скейтборд з влаштованим акумулятором.
V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
·        Практичне завдання (Слайд16-17)
Завдання
1.     Вкажіть своє прізвище та ім’я -
2.     Відкрийте браузер
3.     Перейдіть за посиланням - https://navkolonas.com/archives/6107
4.     Проаналізуйте викладену інформацію та почитайте матеріали по даній темі на інших інтернет ресурсах (мінімум 5)
5.     Заповніть нижче наведену таблицю (поля, які є для вас складними або проблемними чи у вас бракує даних не заповнюйте):
(самостійне заповнення таблиці учнями)
6.     Збережіть даний документ на робочий стіл.
·        Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Уявна картина

Вправа для поліпшення «акомодації» - здатності чітко бачити предмети, що знаходяться на різній відстані від ока.
Ця вправа рекомендована для дітей шкільного віку, а також для дорослих. Вона не тільки покращує зір, тренує всі м'язи ока, а й сприяє розвитку фантазії та уяви, що особливо актуально, коли мова йде про учнів початкової школи.
Разом з дитиною на аркуші ватману намалюйте картину: піщаний берег, море, вдалині видніються скелі, на хвилях погойдується кораблик. Приділіть увагу і дрібним деталям: птахи в небі, камінчики на березі, баранці хвиль.
Коли заготовка буде готова, прикріпіть її на стіну і запропонуйте дитині вдивлятися в намальовану картину, роздивлятися промальовані дрібниці, а також додумувати щось своє. Пізніше, коли дитина навчиться уявляти морський берег без допоміжних матеріалів, картину можна прибрати.
Час виконання вправи не має перевищувати п'яти-семи хвилин. Якщо дитина занудьгує раніше, заняття слід припинити.

VI. Підведення підсумків уроку
·        Бесіда за питаннями (Слайд18)
1.     Чому в мережі дуже багато неякісної та не перевіреної інформації?
2.     Що таке критичне оцінювання?
3.     На які питання потрібно відповісти при аналізі змісту сайту?
VIІ. Домашнє завдання
Опрацювати вивчений матеріал. Дослідити питання заселення Марсу найближчим часом.