14 лист. 2017 р.

КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 4 КЛАСІ


Тема уроку: Створення колажу із зображень.
Мета:
- навчальна: навчити учнів створювати колаж із кількох зображень;
- розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, мовлення, логічне мислення,
навички самостійної роботи за комп’ютером; формувати життєві та освітні
компетентності;
- виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність,
акуратність у роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок, освітніх
компетентностей.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, учительська презентація.
Програмне забезпечення: браузер Google Chrome, онлайн-сервіс Loupe.
Хід уроку
І. Організаційний етап:
- привітання;
- перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор).
V. Фізкультхвилинка (приклад):
Взимку холодно у лісі – всі дерева голі й лисі.
Білка ж гарне хутро має, ще й зарядка зігріває.
Зранку хутко із дупла – зігріватись до тепла.
Поскакає по гілках, побігає по стежках,
На всі боки прогиналась, лосів в лісі роздивлялась.
Плечі добре розрівняли і за парти посідали.
VІ. Формування вмінь та навичок.
Робота за комп’ютером:
- інструктаж учителя;
- практична робота за комп’ютерами.
Учитель: Діти, сьогодні на уроці ми створимо онлайн-колаж. Завдання
до уроку міститься в Google Classroom (віртуальному класі) за адресою
https://classroom.google.com. Для того, щоб створити онлайн-колаж, необхідно
перейти за посиланням: http://www.getloupe.com/, а також дотримуватися
інструкції, представленої в цій
Фото розміщене на робочому столі в папці «4 клас. Практичне завдання».
Бесіда з учнями:
- Як ви вважаєте, які відмінності між колажем та онлайн-колажем.
- Поміркуйте, на яких уроках ви можете використати онлайн-колаж.
- Пригадайте, як зберегти онлайн-колаж?
VІІ. Вправа для очей:
Поглянемо вправо, поглянемо вліво,
І вгору, й додолу, і навкруги,
Від праці очі нехай відпочинуть,
Зарядку для них я зроблю разів три!
VІІІ. Підбиття підсумків уроку.
Рефлексія створених колажів
- Давайте оберемо ті колажі, які, з усіх створених на уроці, вам
сподобалися найбільше.
- Чи всім вдалося розмістити посилання на свій колаж у Classroom?
- Які труднощі у вас виникали під час створення онлайн-колажу?
- Хто допоміг вам подолати ці труднощі?
Інтерактивна вправа «Піраміда позитивних почуттів»:
Учитель простягає руку і говорить: «Мені сподобалося, що на уроці ви
працювали наполегливо і старанно». Учні почергово підходять, кладуть
долоньку зверху і кажуть: «Мені сподобалось…».