13 лист. 2017 р.

4 клас Урок №9. Середовище текстового редактора. Поєднання елементів на аркуші текстового документа: взаємне розміщення тексту, зображень, схем.

Цілі:
·        навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити стоворювати фігури та схеми.;
·        розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
·        виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1.     Яке призначення електронних бібліотек?
2.     Як відкрити потрібний нам документ?
3.     Як називається програма для перегляду документів?
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Сьогодні на уроці ми навчимось додавати до текстового документу схеми, текст та зображення з фігурами.
— Вивчаючи інформатику в 2-3 класах, ви вже ознайомилися з роботою деяких комп’ютерних програм. Ви вже працювали в графічному редакторі Paint та редакторі презентацій  Microsoft Office PowerPoint. Ви навчилися створювати й опрацьовувати графічні зображення, створювати комп’ютерні презентації.
— Які ще є види документів? (З відповідей учнів виділити «текстові».)
— Що потрібно, щоб швидко іграмотно створити текстовий документ?
— Про це ми дізнаємося на цьому уроці. Ви ознайомитесь ще з однією з найважливіших програм — текстовим процесором.

IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником: § 5.
Редакторце людина, яка редагує тексти.
Редагувати — виправляти, доповнювати, змінювати що-небудь (текст).
Програма, призначена для створення й опрацювання текстів, називається  текстовим редактором.
У верхньому лівому куті аркуша блимає вертикальна лінія. Це — текстовий курсор.
При введенні тексту символи з’являються в місці знаходження курсора.
Правила введення тексту
q Між словами завжди ставиться тільки один пропуск.
q Перед розділовими знаками (; :., !?) пропуск не ставиться.
q Дефіс у словах вводиться без пропусків.
q Перед тире і після нього завжди ставиться пропуск.
q Коли при введенні тексту курсор доходить до краю рядка, він автоматично переходить на наступний рядок.
q Клавішу Enter треба натискати тільки в тому разі, коли потрібно почати новий абзац.

V. Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
VII. Формування вмінь та навичок
Робота за комп’ютером
1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)Інструктаж учителя.
Підручник ст. 28-29
3) Вправи для очей.
Подивились вправо, вліво,
Вгору, вниз, собі на ніс!
Знову вправо, знову вліво
І покліпали очима!
 Додати на документ подані елементи в будь-якій послідовності

Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1.     Яким чином додати до документу фігуру?
2.     Що означає зелений маркер у фігур?
3.     Як створити схему?
4.     Як видалити символи, що знаходяться правіше курсора?
ІХ. Домашнє завдання

Підручник § 5 с.23-30 з. 10-11