20 груд. 2017 р.

Конспект уроку 4 клас Редагування деформованого тексту.

Тема: Редагування деформованого тексту.
Мета:
вчити учнів працювати з деформованим текстом; пояснити прийоми
копіювання та переміщення фрагментів тексту; познайомити учнів з командами «копіювати», «вирізати», «вставити» та їх графічним
позначенням на панелях інструментів; розвивати інформаційну
цікавість, логічне мислення; виховувати любов до природи.
Тип уроку: урок – вікторина.
Обладнання :  комп’ютери  Pentium, програма Word Pad, текстові документи з завданнями мультимедійна дошка, проектор. 
Наочність: девіз уроку, зображення комбінацій клавіш, медалі.
Девіз уроку: « Через гру та творчість до пізнання!»
План
І.Організаційний момент
ІІ.актуалізаціяопорних знань
1.. Повторення вивченого матеріалу.
2. Повторення виконання команд.
3. Повторення правил роботи з клавіатурою
ІІІ. Практична робота.

22 лист. 2017 р.

ст. Запізнення. Заходити не можна вигнати! Де поставити кому?


"Запізнення часто перетворюється на справжню біду для вчителя. Минає п’ять хвилин після дзвінка, урок переривається відчиненими дверима і до болю знайомою фразою: «Можна увійти?» Чи є пояснення запізненню, чи ні — неважливо, головна проблема в тому, що урок переривається, і вчителю важко увійти в робочий ритм знову. А якщо така ситуація повторюється двічі за урок? А якщо тричі?.. Аж ось, як на гріх, — четвертий школяр запізнився і, позичивши очі в сірка, з’являється на порозі: «Можна?..» Учитель нервує, клас веселиться, а якщо раптом починається з’ясування причин: чому запізнився і де був, то це гарантує, що план уроку зірвано і надолужити згаяне практично неможливо.

20 лист. 2017 р.

Конспект уроку 3 клас Урок 11.Дії з інформацією: передавання, пошук, перетворення, використання. Переваги опрацювання інформації сучасними пристроями.

Урок 11.Дії з інформацією: передавання, пошук, перетворення, використання. Переваги опрацювання інформації сучасними пристроями.
Цілі:
ü навчальна: розширити знання учнів про символи; сформувати уявлення про способи кодування інформації, види кодів;
ü розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння знаходити аналогії, узагальнювати, робити висновки;
ü виховна: виховувати самостійність, відповідальність, вміння працювати в парах.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Гра «Магазин»
Хід уроку
І. Організаційний етап
1.Повторення правл ТБ
2. Перевірка д.з

19 лист. 2017 р.

Базовий навчальний план

Базовий навчальний план 


Покажчик наскрізних умінь

Покажчик наскрізних умінь


Змістові лінії та конкретні очікувані результати

Інформатична освітня галузь

Змістові лінії та конкретні очікувані результати

Технологічна освітня галузь


ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ


Продовження..                            Частина 10

Мистецька освітня галузь        


Мета: розвиток емоційно-почуттєвої сфери, формування системи цінностей (духовних, культурних, національних, естетичних) у процесі пізнання та художньо-творчого самовираження в особистому та суспільному житті; плекання пошани до національної і світової мистецької спадщини.

Загальні цілі:

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ


Продовження..                            Частина 9

Громадянська та історична освітня галузь


Мета: формування в учня/ учениці власної ідентичності та готовності до змін через вироблення поваги до інших, толерантного ставлення до культурного різноманіття і розбіжності суджень, набуття досвіду взаємодії та співпраці, через обмірковування прийнятих у класі, школі і місцевій громаді соціальних норм, активну участь у житті цих спільнот та усвідомлення відповідальності за свої вчинки.

Загальні цілі:

16 лист. 2017 р.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Фізкультурна освітня галузь

Продовження..                             Частина 8

Мета: формування в учня/учениці стійкої мотивації до занять фізичною культурою і спортом для забезпечення гармонійного фізичного розвитку, підвищення функціональних можливостей організму дитини, вдосконалення життєво необхідних рухових умінь та навичок.


Загальні цілі:

Учень/учениця
1)  регулярно практикує фізкультурну діяльність; демонструє рухові вміння та навички та використовує їх у різних життєвих ситуаціях;
2)  добирає фізичні вправи  для підвищення рівня  фізичної підготовленості;
3)   керується правилами безпечної і чесної гри, уміє боротися, вигравати і програвати; усвідомлює значення фізичних вправ для здоров’я, задоволення, гартування характеру, самовираження та соціальної взаємодії.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Соціальна і здоров’язбережна освітня галузь

Продовження..                                                      Частина  7

Мета: розвиток самозарадності учня/учениці через особисту ідентифікацію, активну громадянську позицію, підприємливість, застосування моделі здорової поведінки, відстоювання інтересів особистого, сімейного і суспільного здоров'я, безпеки, добробуту та сталого розвитку.

Загальні цілі:

Учень/учениця
1) дбає про особисте здоров’я і безпеку, реагує на діяльність, яка становить загрозу для життя, здоров’я, добробуту власного і тих, хто його/її оточує;
2) обмірковує альтернативи, прогнозує наслідки, ухвалює рішення з користю для здоров’я, добробуту та безпеки власного та інших;
3) робить аргументований вибір на користь здорового способу життя, аналізує й оцінює наслідки та ризики;
4) виявляє підприємливість та діє етично для поліпшення здоров’я, безпеки та добробуту.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Технологічна освітня галузь

Продовження...                                                                   Частина 6

Мета: формування в учня/учениці здатності до зміни навколишнього світу засобами сучасних технологій без шкоди для середовища, до використання технологій для власної самореалізації, культурного й національного самовияву.

Загальні цілі:

Учень/учениця
1)  створює виріб від творчого задуму до його втілення в готовий результат;
2)  дбає про свій побут, задоволення власних потреб та потреб тих, хто його/ її оточує;
3)  ефективно використовує природні матеріали, турбуючись про навколишнє середовище;
4)  практикує і творчо застосовує традиційні й сучасні ремесла.


ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Природнича освітня галузь

 Продовження...                                             Частина 5
Мета: формування ціннісних орієнтацій щодо цілісності й різноманітності природи, ефективної, безпечної і природоохоронної поведінки у довкіллі, формування наукового мислення.

Загальні цілі:

Учень/учениця:
1) набуває досвіду дослідження природи;
2) виявляє допитливість та отримує радість від пізнання природи;
3) усвідомлює цілісність природи і взаємозв’язок її об’єктів і явищ, відповідально діє у природі;
4) формує наукове, критичне, дивергентне мислення для розв’язування проблем природничого характеру.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

    Продовження....                                                       Частина 4

Математична освітня галузь

Мета: розвиток логіко-математичного, критичного мислення дитини, здатності розуміти й оцінювати математичні факти й закономірності, робити вибір, розв’язувати проблеми математичного змісту в повсякденних життєвих ситуаціях.

Загальні цілі:
Учень / учениця:
1)  аналізує ситуації і виокремлює проблеми, які можна розв’язувати із застосуванням математичних прийомів; розмірковує, висуває гіпотези, обґрунтовує, логічно їх доводить або спростовує;
2)  моделює процеси і ситуації, що відбуваються в природі і суспільстві; використовує різні джерела інформації;
3)  розробляє стратегії (плани) розв’язання і розв’язує різні проблемні завдання, використовуючи, зокрема й засоби інформаційно-комунікаційних технологій;
4)  оцінює необхідність та пізнає форми об’єктів, просторові відношення в навколишньому світі для розв’язання життєвих проблем та завдань.

15 лист. 2017 р.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Продовження                                                        Частина 3

Календарне планування


Календарне планування здійснюється вчителем/вчителькою на підставі навчальних програм у довільній формі. Воно визначає послідовність та тривалість окремих елементів навчальної діяльності (ігор, занять, уроків тощо). Співвідношення часток освітніх галузей, що реалізуються через інтегровані курси або окремі предмети може відрізнятися за тижнями. Баланс навчального часу між галузями періодично унормовує учитель/ учителька, який/ яка також самостійно щотижня приймає рішення про розподіл 20-відсоткового резерву часу.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

   Продовження..                                 Частина 2

Принципи


Проект Стандарту початкової освіти ґрунтується на таких принципах:

1.     Презумпція талановитості дитини. Забезпечення рівного доступу до освіти, заборона будь-яких форм дискримінації. Не допускатиметься відокремлення дітей на підставі попереднього відбору на індивідуальному, груповому та інституційному рівнях.

2.     Цінність дитинства. Відповідність освітніх вимог віковим особливостям дитини, визнання прав дитини на навчання через діяльність, зокрема і гру.

3.     Радість пізнання. Організація пізнавального процесу, яка приноситиме радість дитині, обмеження обсягу домашніх завдань для збільшення часу на рухову активність і творчість дитини. Широке використання в освітньому процесі дослідницької та проектної діяльності.

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Про документ                               Частина 1

Про що?

В Україні розпочинається реформа загальної середньої освіти.

Від вересня 2018 року всі першокласники країни навчатимуться за новим Державним стандартом початкової загальної освіти (далі по тексту Стандарт початкової освіти).

Від вересня 2017 року проект нового Стандарту початкової освіти апробуватиметься. Для цього відібрано 100 шкіл з усіх областей України.

Проект Стандарту початкової освіти, апробація якого відбудеться незабаром, викладено у цьому документі.   

За результатами апробації та громадського обговорення проект документа буде доопрацьовано й подано на затвердження Кабінетом Міністрів України.

14 лист. 2017 р.

КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 4 КЛАСІ


Тема уроку: Створення колажу із зображень.
Мета:
- навчальна: навчити учнів створювати колаж із кількох зображень;
- розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, мовлення, логічне мислення,
навички самостійної роботи за комп’ютером; формувати життєві та освітні
компетентності;
- виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність,
акуратність у роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок, освітніх
компетентностей.

13 лист. 2017 р.

3 клас Тема10: Носії повідомлень. Дані.

 3 клас Тема10: Носії повідомлень. Дані.

Мета: навчальна: розширити знання учнів про носії інформації, іх характеристики, способи збереження даних;
розвивальна: розвивати увагу, пам'ять та логічне мислення; формувати вміння узагальнювати інформацію;
виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки, товариськість,самостійність, відповідальність.
Обладнання: презентація повторення вивчення нового матеріалу, презентація на вивчення нового матеріалу і презентація на закріплення нових  знань, проектор, комп'ютер, підручники, зошити, програмне забезпечення «Сходинки до інформатики», «Магазин»
Наочність: картки з практичним завданням.
Хід уроку
I.                  ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
II.               ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Давайте пригадаємо, які правила поведінки діють у комп'ютерному кабінеті. Головне правило: нічого не можна робити без дозволу вчителя.

4 клас Урок №9. Середовище текстового редактора. Поєднання елементів на аркуші текстового документа: взаємне розміщення тексту, зображень, схем.

Цілі:
·        навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити стоворювати фігури та схеми.;
·        розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
·        виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word

7 лист. 2017 р.

Турнір Веселих інформатиків


Турнір Веселих

                  інформатиків 

Мета:
·         р

3 клас 9 урок

Урок  9. Види інформації за способом  подання: текстовий, графічний, числовий, звуковий, відео. Перетворення інформації З одного виду в інший.
Цілі:
ü  навчальна розширити знання учнів про способи передавання повідомлень; ознайомити зі способами передавання інформації;
ü  розвивальна розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, словниковий запас, зв’язне мовлення
ü  виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника, поважати думку інших.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, картки-блискавки», картки з предметними рисунками, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Гра «Цифертрон»
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Робота з картками-«блискавками»
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
вул. В.Чорновола, 74,   м. Рівне, 33028; тел.64-96-60, 64-96-61; факс 63-64-73
E- mail: roippo.rv@ukr.net, код ЄДРПОУ 02139765


06.11.2017 №  01-16/1175

Про проведення осінньої сесії
онлайн-проекту «Інтерактивна школа творчого вчителя»

Інститут інформує, що видавництво «Ранок» (м.Харків) у 2017-2018 н.р. продовжує реалізацію онлайн-проекту  «Інтерактивна школа творчого вчителя».

30 жовт. 2017 р.

Інформатика


У 2017/2018 навчальному році вивчення інформатики у 5-9 класах загальноосвітніх навчальних закладах здійснюватиметься за навчальними програмами для учнів 5-9 класів, які розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html.
Учні 9-х класів будуть вперше працювати за програмою, розробленою відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392. Варто зауважити, що ця навчальна програма не зазнала жодних змін протягом останнього року.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 січня 2017 року № 52

17 жовт. 2017 р.

Черговий десятий конкурс любителів інформатики відбудеться 12-14 листопада. До участі запрошуються учні 2-11 класів. Зареєструватись можна у Вашого вчителя інформатики до 1 листопада.
Демоверсію завдань конкурсу 2016 року та вказівки до їх розв'язування додано у "Архів завдань" на сайті конкурсу http://bober.net.ua/
Обов'язково використайте її при підготовці до наступного конкурсу. 

21 квіт. 2017 р.

Бути чи не бути вчителем?

Можливо, вам треба переглянути своє ставлення до вибраної професії, з'ясувати, що вас насправді цікавить, і вже потім рухатись далі. Якщо це так, ласкаво прошу: вам - сюди...     детальніше..

Учителів можуть звільняти за аморальні вчинки, - ВСУ

Верховний суд надав роз'яснення щодо звільнення педагогів, які себе скомпрометували

GoCamp East отримає підтримку від ЄБРР

Команда Global Office залучає кошти на виїзний англомовний табір для дітей з лінії зіткнення...                   детальніше...


20 квіт. 2017 р.

Тести з інформатики on-line

детальніше...

   У даній категорії представлені тести з інформатики для учнів 8-11 класів. 

       Онлайн ресурс Online Test Pad дозволяє як створювати нові тести, кросворди, лабіринти (для вчителя), так і вкористовувати готові.