25 лист. 2018 р.

Конспект уроку 6 клас Урок №12. Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення.


Урок №12. Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення.
Цілі:
·        навчальна: познайомити з етапами розробки презентацій та стильовим наповненням слайдів презентації і нормами дизайну;
·        розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
·        виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
·        засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office PowerPoint 2007
Хід уроку
І. Організаційний етап
·        Привітання з класом
Доброго дня.
·        Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми познайомимось з етами розробки презентації та поговоримо про стиль і дизайн.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Правильне планування, розробка презентації та врахування комфортного відображення матеріалів зможе якнайкраще донести вашу думку до слухачів. Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
·        Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд3)
1.     Що таке презентація?
2.     Які друковані та технічні засоби використовували раніше під час проведення презентацій?
3.     Які засоби для проведення презентації використовують зараз?
4.     Що таке комп’ютерна презентація?
5.     Як називаються програми для створення комп’ютерних презентацій? До якого виду програм вони відносяться?
6.     Які види комп’ютерних презентацій ви знаєте? Поясніть, у чому між ними відмінність
IV. Вивчення нового матеріалу
Слайд4. Доволі часто виникає потреба у представленні чого-небудь нового: ідей, проектів, продукції, товару, захисту проектів на уроках тощо. Захід, на якому відбувається таке представлення, отримав назву  презентація (англ. presentation – представлення).
Слайд5. Давайте пригадаємо етапи створення презентації. Перший етап – визначення мети. Звичайно ж перед початком презентації потрібно визначитись про що ми будемо створювати її. Другим етапом є відбір матеріалів. На цьому етапі потрібно використати всі можливі ресурси для того, щоб забезпечити себе якісними матеріалами (фото, відео, аудіо). На третьому етапі (етапі визначення структури) потрібно опрацювати знайдену інформацію на попередньому етапі та впорядкувати її для показу (визначитись що буде за чим). І на останньому етапі можна створювати презентацію й наповнювати її матеріалами.
Слайд6. Дизайн (англ. design – задум, план, проект, ескіз, композиція) – це процес художньо-технічного проектування виробів або їхніх комплексів. Людину, що займається дизайном, називають дизайнером.
Слайд7. Дизайн включає в себе 3 основні концепції: композиції (правильного розміщення матеріалів), колористики (колористика є окремою наукою та вивчає особливості сприйняття інформації з використанням різних кольорових гам) та ергономіки ( наука, що вивчає, які саме технічні пристрої найдоцільніше використовувати до різних вікових груп).
Слайд8. Композиція в свою чергу складається з цілісності (матеріали мають розміщатись цілісно і в правильному порядку, чіткості (матеріали мають якісні (наскільки це можливо)) та динамічності (бо повільні та нудні презентації й виступи швидко набридають аудиторії).
Слайд9. Обираючи кольори для презентації слід скористатись кругом Ньютона. Тут відображено спектр кольорів, є схожі між собою. Використання ряду таких кольорів з ергономічної точки зору найбільш доцільно. Звичайно це не догма, що потрібно лише ці, а інші ні. Це можливо робити, але як допоміжні кольори.
Слайд10. Погляньте на цей слайд презентації? Наскільки якісно вам сприймати інформацію? Щоб ви змінили?
Слайд11. Як вам цей слайд? Вкажіть на зміни, що відбулись.
Слайд12. Зазвичай обираючи кольори для презентації потрібно обрати від 3 до 7 кольорів та не більше 4 на одному слайді. Кольори можна поділити на основні (це фон, який створює загальний настрій презентації) та кольори зображень, елементів діаграм, тексту та таблиць. У діаграмі при наявності великою кількості кольорів дозволяється використання більше 4 кольорів на слайд при умові схожості спектру гами.
Слайд13. Гармонійне подання тексту може варіюватись в 3 напрямках: однотонна гармонія (де взято за основу один колів, а інші різняться за відтінком та насиченістю), гармонія споріднених кольорів та гармонія контрастних кольорів для порівняння елементів або виведення важливих тез та думок.
Слайд14-17. Щоб скористатись дизайном в програмі Microsoft Office 2007 потрібно відвідати вкладку «Дизайн», розкрити повне меню стилів та обрати той, що підходить під тематику, або що припав до вподоби вам.
Слайд18-20. Дизайн застосовується відразу для всіх слайдів. Проте деякі групи слайдів відрізняються один від одного хоча виконані в одному стилі. Так титульна сторінка має свій стиль, звичайні сторінки для викладу матеріалу свій, а галереї та інші сторінки свій.
Цікаво знати
Слайд21. JAMMY – компактна на функціональна електронна гітара
V. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
·        Практичне завдання (Слайд22-23)
Розробіть структуру презентації на одну із  тем:
o   «Мій улюблений вид спорту»
o   «Мій домашній улюбленець»
o   «Моя країна майбутнього»
o   «Роботи серед нас»
Можливе використання мережі Інтернет.
·        Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Будиночок з долоньок
Вправа спрямована на поліпшення кровопостачання. Вправа рекомендована в якості розминки перед основною зарядкою для очей, а також для розслаблення очних м'язів. Лікарі-офтальмологи рекомендують виконувати цю вправу через кожні півгодини роботи за комп'ютером, читання, перегляду телевізора. Зробіть вправу самі, а потім покажіть техніку виконання дитині.

Складіть долоні навхрест так, щоб перехрещувалися тільки пальці. Одержаний «будиночок» з долонь «надіньте» на перенісся. Таким чином, очі повинні опинитися під виїмками в долонях, а схрещені пальці - на лобі. Руки повинні щільно прилягати до обличчя, не пропускаючи світла.

Тепер, коли очі перебувають в абсолютній темряві, починайте «малювати» очними яблуками цифри і букви. Для різноманітності можна зробити базові рухи: часте моргання, рухи вліво-вправо, вгору-вниз.
Час цієї розминки становить від однієї до двох хвилин.

VI. Підведення підсумків уроку
·        Бесіда за питаннями (Слайд24)
1.     Які снують етапи розробки презентації? Охарактеризуйте їх.
2.     Що таке композиція?
3.     Що таке колористика?
4.     Що таке ергономіка?
5.     Як вибрати дизайн для презентації?
VIІ. Домашнє завдання
Підберіть потрібні матеріали в мережі Інтернет відповідно розробленої структури (фото та тексти), збережіть на флеш носій та візьміть на наступний урок.